מאמר:חומצה סליצילית

חומצה סליצילית-השימושים בה וההיתרונות שלה
 
חומצה סליצילית הינה חומצה אורגנית המשמשת כאחד ההורמונים הצמחיים החשובים ביותר, היא החומצה הביתא הידרוקסית הנפוצה ביותר. החומצה הסליצילית קרויה על שם עץ הערבה (Salix) אשר בקליפתו היא מצויה בריכוז גבוה. החומצה מסוגלת לשכך כאבים באדם, וכבר לפני 2,500 שנים ידע האדם לנצל את קליפת עץ הערבה למטרה זו. חומצה סליצילית היא תרופה בעלת השפעה קראטוליטית. היא פועלת באמצעות שבירת הקרטין, חלבון אשר יוצר את השכבות החיצוניות הקשות של העור, ומביאה לקילוף תאי העור המתים שהתקשו ואשר יוצרים את שטח פני העור. בנוסף היא מזרזת התחדשות תאי עור ובכך תורמת לריפוי בעיות עור כגון: יבלות, ספחת (פסוריאזיס), קשקשת, סבוראה, והסרת עור קשה וגס.
 
חומצה סליצילית מתאימה לטיפול בפצעי בגרות - אקנה, פעילות הקראטוליטית מביאה לפתיחת זקיקי שיער סתומים, אשר גורמים ליצירת הפצעונים. החומצה מפחיתה את השמנוניות בעור, מעודדת את נשירת תאי העור המתים מה שמסייע
לתהליך חידוש תאים חדשים. זהו טיפול בטוח ויעיל לאקנה קל, ועור שמן. תכונה חשובה של החומצה הינה פירוק ה"דבק" בן תאי של שכבת העור החיצונית (השכבה הקרנית) ה BHA (חומצות ביתא הידרוקסיות) משפיע על השכבות העליונות של העור. בכך היא מאפשרת לתאי עור בריאים יותר לעלות אל פני השטח. הנשלת תאים מתים משפרת את מרקם העור, את הגוון שלו, ומאפשרת לקרם הלחות להיספג יותר טוב בעור.
סדרת "דרמה קליר" לעור שמן ואקנתי מבית מעבדות ג'יג'י מכילה חומצה סליצילית בריכוזים המותאים לסוג העור.
 
שימושים:

  • בתרופות רבות לשימוש חיצוני.
  • במוצרי פילינג שונים.
  • מוצרי אקנה שונים הכוללים מוצרים לטיפול וטיפוח.
  • מוצרים שונים לניקוי הפנים.
  • במוצרים שונים לטיפול ומניעה של קשקשים.
  • קרם משקם לשפתיים.
  • חומצה סליצילית משמשת בכמויות קטנות כחומר חיטוי במשחות שיניים


ניתן לקבל את החומרים אצלנו, גי'יג'י אקדמי באר שבע. כמו כן תוכלו לקבל מידע לקורסים כמו: קורס איפור מקצועי בבאר שבע, קורס קוסמטיקה בבאר שבע, השתלמויות למקצועות היופי, מוצרים של ג'יג'י אקדמי ועוד.